Używasz przestarzałej przeglądarki. Aby przeglądać szybciej i bezpieczniej, zaktualizuj przeglądarkę.

Poznaj z nami Gołdap

Poznaj atrakcje miasta i okolic Gołdapi.

Chcesz obejrzeć zachwycającą zabudowę Gołdapi, pojechać nad zalew lub odwiedzić pobliskie tężnie solankowe, a nie masz jak dojechać? Zamów TaxiGoldap.pl, a zawieziemy Cię na miejsce w atrakcyjnej cenie.


Co warto zobaczyć w Gołdapi?

Rynek miejski Gołdap

W Centrum Gołdapi znajduję się duży rynek z zegarem słonecznym, alejkami do spacerów i małym amfiteatrem. Turyści mogą skorzystać z tutejszych barów i restauracji. Dodatkowym walorem rynku są fontanny, fragmenty obsadzone drzewami i płaską zielenią.

Gołdapski zegar słoneczny

Zegar słoneczny jest jednym z najciekawszych elementów nowego oblicza centrum. Jest jedyny w swoim rodzaju ponieważ wskazuje czas letni i zimowy. Konstrukcja zegara polega na tym, że płaszczyzna pozioma wskazuje czas letni, a pionowe bloki różnej wysokości, ustawione na obwodzie koła, pokazują czas zimowy. Na płaszczyźnie zegara oznaczono również odległości do miast partnerskich. W centralnym miejscu zegara widnieje napis "Cieniem swym odmierzam czas"

Wieża ciśnień (widokowa)

Wzniesiona w 1905r. przez gdańską firmę „A.W. Muller” jako element sieci wodociągowej. Po gruntownym remoncie stanowi jedną z atrakcji turystycznych Gołdapi. Wieża posiada dwa nowoczesne tarasy widokowe. Można z nich podziwiać panoramę miasta oraz otaczające je lasy. Na wieży znajduję się kawiarenka.

Jezioro Gołdap

Położone w dzielnicy uzdrowiskowej, jest jednocześnie jeziorem granicznym. Jego północna część położona jest poza granicami Polski na terenie Obwodu Kaliningradzkiego. Zajmuje 234 ha, a po stronie polskiej 149 ha. Doskonale zagospodarowana plaża miejska stanowi idealne miejsce do wypoczynku i wodnej rekreacji dla najbardziej wymagających turystów.

Dzielnica uzdrowiskowa

Gołdap jako jedyna gmina na Warmii i Mazurach posiada status uzdrowiska. Kuracjusze korzystają tu m.in. z błot borowinowych. Leczy się choroby układu krążenia, narządów r uchu, nerwice i depresje. Doskonałym uzupełnieniem rehabilitacji i relaksu, a zarazem największą atrakcją Gołdapi, są tężnie i pijalnia wód mineralnych.

Pijalnia Wód Mineralnych i Leczniczych

Uzdrowisko Gołdap zaczyna wykorzystywać lokalny surowiec leczniczy - wody mineralne (z ujęcia głębokości 400 metrów – 0,14% woda mineralna chlorkowo – wodorowęgla nowo – sodowa, fluorkowa) oraz wody lecznicze (z głębokości ponad 600 metrów – 0,63% woda mineralna chlorkowo – sodowa ze znaczną zawartością wapnia i magnezu, przydatna do kuracji pitnych według wskazań lekarskich). Cennik pijalni dostępny jest na stronie Uzdrowiska Gołdap.

Grota solna i mini-tężnie

Grota solna - jej głównym celem jest odtworzenie w sztucznych warunkach nadmorskiego lub powstałego w naturalnych grotach solnych mikroklimatu. Inhalacja w grocie solnej wspomaga leczenie: - stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, zatok, płuc i oskrzeli - schorzeń dermatologicznych (zapalenie skóry, łuszczyca) - niedoczynność tarczycy - chorób układu krwionośnego - stanów pozawałowych, wyrównania ciśnienia tętniczego - schorzeń przewodu pokarmowego - otyłości - zmniejsza chrapanie i poprawia sen.

Mazurskie Tężnie Solankowe

Czwarte w Polsce tężnie solankowe o długości 220 i wysokości 8 m. Doprowadzone do tężni solanki, wydobywane z głębokości 646,0 m, spływając po gałązkach tarniny, pod wpływem słońca i wiatru, wytwarzają wokół tężni mikroklimat o dużej zawartości jodu, bromu, magnezu, wapnia, potasu, sodu i fluoru. Powstały aerozol odznacza się szczególnymi walorami zdrowotnymi – jego cząsteczki wnikają do organizmu poprzez błony śluzowe układu oddechowego oraz skórę. Przebywając przy tężniach leczymy przede wszystkim górne drogi oddechowe, zatoki, rozedmę płuc, nadciśnienie tętnicze, alergię, nerwicę wegetatywną, depresję, stres o ogólne wyczerpanie organizmu. Inhalacje wykorzystane w profilaktyce u ludzi zdrowych powodują wzrost odporności organizmu poprzez działanie bakteriobójcze.

Piękna Góra

Piękna Góra to jeden z najważniejszych ośrodków narciarstwa zjazdowego w regionie. Przyciąga każdego roku licznych miłośników sportów zimowych, bowiem znajdują się na nie j trasy zjazdowe, wyciągi narciarskie oraz kilkusetmetrowa kolejka krzesełkowa. Jednak atrakcje znajdziemy tu nie tylko zimą, ale przez cały rok. Znajduje się tu kręgielnia, park linowy, tor saneczkowy, korty tenisowe, "Zajazd pod Piękną Górą" specjalizujący się w daniach z dziczyzny i świeżych ryb oraz obrotowa kawiarnia na szczycie góry.

Mieszkasz w Gołdapi lub okolicy i chcesz skorzystać z usługi Poznaj Gołdap razem z TaxiGoldap.pl?

Zadzwoń: 500 71 31 31 Zobacz inne usługi TaxiGoldap.pl